Tylicz i okolica

Tylicz - miejscowość turystyczna położona malowniczo u zbiegu potoków Muszynki i Mochnaczki w pobliżu Przełęczy Tylickiej, przez którą prowadził niegdyś ważny szlak handlowy, pośród wzgórz Beskidu Sądeckiego, w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Krynica-Zdrój, 6 km od granicy ze Słowacją. Góry, szlaki turystyczne, wody mineralne, zabytki, tworzą wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportów i zregenerowania sił fizycznych i psychicznych. W pobliżu Tylicza znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy oraz znane uzdrowiska: Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój, Żegiestów Zdrój, Szczawnica.

 

ATRAKCJE TYLICZA I OKOLICY

   

PIJALNIA TYLICZANKA

Źródełko wody mineralnej "Zdrój Główny" znajduje się w Parku Zdrojowym w stylowej pijalni. Ma  bogatą historię i jest najbardziej znanym w Tyliczu. Woda ze żrodełka wykorzystywana jest przy schorzeniach przewodu pokarmowego i w wszelkiego rodzaju anemiach.

TRASY ROWEROWE

Tylicz i okolicę można podziwiać z perspektywy dwóch kółek. Są tu trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Jadąc rowerem mamy możliwość zobaczyć malownicze krajobrazy, kaskady potoków, czy architekturę drewnianych cerkwi.

   

BASEN

Basen odkryty,o wymiarach 20mx10m, głębokość 145cm oraz brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm.

 

STADNINA KONI

Jazda konna na specjalnie przygotowanej arenie, w krytej ujeżdżalni lub w malowniczym górskim terenie. Dla dzieci przejażdżka na małym kucyku.

   

TYLICKA GOLGOTA

Zbudowana została z kamieni z całego świata. Wewnątrz znajduje się kilka kaplic.Z tarasu można podziwiać panoramę Przełęczy Tylickiej. Wokół Golgoty powstały dróżki różańcowe, a pomiędzy nimi umieszczono pomniki postaci historycznych.

STACJE NARCIARSKIE

Master-Ski (1000m) i Tylicz-Ski (1200m, 5 km tras) - wyciagi krzesełkowe, trasy o różnym stopniu trudności, poletko do nauki jazdy, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu, Funpark, szkółki narciarskie, darmowy Ski-bus.

   

MOFETA

To zespół 11 kręgów połączonych ze sobą,mających po 1 metrze średnicy i tyle samo wysokości. W każdym kręgu inny smak wody mineralnej. Tylicka mofeta jest największą mofetą w polskich Karpatach.

MUZEUM DZIEJÓW TYLICZA

Mieści sie w budynku dawnego ratusza i składa się z kilku sal. Można w nim obejrzeć mi.in. eksponaty historyczne związane z Tyliczem i jego mieszkańcami.

   

TOR GOKARTOWY

Świetne miejsce na super rozrywkę dla kazdego, kto pragnie poczuć nieco adrenaliny. Oferta skierowana jest do osób dorosłych i dzieci.

NARCIARSTWO BIEGOWE 

Są to trasy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy i prowadzą z Tylicza do Krynicy-Zdrój. Przy trasach mieści się wypożyczalnia nart biegowych, także dla dzieci.

   

FARMA LAMA

Farma to mini-zoo, które zamieszkują owieczki, kózki, kucyki, gęsi, perliczki. Dzieci mogą karmić zwierzątka.

PLAC ZABAW I SIŁOWNIA POD CHMURKĄ

Miejsce dla dzieci i dorosłych, tuż obok Pijalni Tyliczanka.

   

GONDOLA NA JAWORZYNĘ KRYNICKĄ

To najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce. Liczne szlaki turystyczne i ścieżki zapraszają na wędrówki i spacery. Zimą Jaworzyna to raj dla narciarzy.

KOLEJKA NA GÓRĘ PARKOWĄ

Jest to kolej linowo-terenowa o długości 642 m. Dolna stacja mieści się tuż obok deptaku krynickiego, górna zaś na szczycie Góry Parkowej.

Góra Parkowa to Park Zdrojowy ze ścieżkami spacerowymi, ścieżkami zdrowia, drewnianymi altanami i punktami widokowymi.

   

PIJALNIE WÓD MINERALNYCH

Właściwości lecznicze krynickich wód znane są i cenione od wieków. Można ich skosztować nie tylko w pijalniach, ale również w ogólnodostępnych punktach czerpalnych bezpośrednio ze źródeł.

PARK LINOWY

Krynicki park linowy składa się z 8 tras.Tutaj bawić się mogą zarówno dzieci,młodzież jak i dorośli. Park zapewnia niezapomniane wrażenia, adrenalinę i zabawę na świeżym powietrzu.

   

RAJSKIE ŚLIZGAWKI NA GÓRZE PARKOWEJ

To kilka torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Dla najmłodszych jest spokojna fala o łagodnych skrętach, a dla starszych spirala i zjeżdżalnia Kamikadze.

SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

Na szlaku znajdują się malownicze kościoły,piękne cerkwie, smukłe dzwonnice.To wszystko możemy zobaczyć w Tyliczu i najbliższej okolicy.

   

BARDEJÓW

Słowacki Bardejov to bajkowe miasteczko,które wygląda jakby czas dawno się tam zatrzymał. Jest jednym z najpiękniejszych miast na Słowacji ze wspaniałą katedrą z 11 gotyckimi ołtarzami i unikalnym renesansowym ratuszem.

MUZEUM ZABAWEK W KRYNICY

Wyjatkowe miejsce, które opowiada o świecie zabawy i zabawek. Podróż przez ten kolorowy świat przynosi wiele radości,inspiracji i wiedzy zarówno dzieciom jak i ich opiekunom.

   

SPŁYWY PONTONOWE,KAJAK OWE POPRADEM

Jest to idealne połączenie sportu i rekreacji. Rafting Doliną Popradu to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń

RUINY ZAMKU W MUSZYNIE

Są to fragmenty murów XIV wiecznego zamku obronnego zbudowanego za panowania Kazimierza Wielkiego. Ze szczytu wzniesienia rozciaga się urzekajacy widok na rozlewisko Popradu, Szczawnika i Muszynki

   
Zadzwoń:
+ 48 504 853 756
adres:
ul. Kazimierza Wielkiego 62
33-383 Tylicz
gmina Krynica-Zdrój
e-mail: stokrotka.tylicz@op.pl
Nasi partnerzy: